krupowki-2

Transport – Busy

Wielu mieszkańców województwa małopolskiego, w szczególności miasta Kraków decydują się na podróż to takich miast jak Częstochowa, Wadowice oraz Zakopane.

Istnieje bardzo wiele metod transportu do tych miejscowości – od samochodu osobowego, przez busy aż po pociągi.
Najpopularniejszym środkiem transportu są busy. Z uwagi na relatywnie niską cenę są one najczęściej wybierane przez turystów z małopolski ale też całego kraju.

Busy do Częstochowy, busy do Wadowic oraz busy do Zakopanego kosztują od kilku do kilkunastu złotych za przejazd przykładowo z miasta Kraków. Cenę tą można dodatkowo zmniejszyć jeżeli ktoś posiada wykupiony karnet lub posiada ulgę ustawową.

U większości przewoźników ulgi ustawowe są honorowane lecz nie u każdego dlatego przed wyjazdem należy indywidualnie upewnić się na stronie przewoźnika czy honoruje daną zniżkę. Należy również zwrócić uwagę co jaki czas kursują busy i z jakich miejsc. Nie zalecane jest kursowanie pierwszymi i ostatnimi busami widniejącymi w rozkładzie gdyż często zdarza się, że niestety nie przyjeżdżają.

Większość przewoźników posiada własne strony internetowe na, których można upewnić się odnośnie godziny odjazdu busów. Zdarza się też, że busy nie przyjeżdżają o określonej na rozkładzie jazdy godzinie. Problem ten występuje najrzadziej u najpopularniejszych i najdroższych przewoźników, którzy mogą zaoferować bardzo wysoki komfort przejazdu.

0 comments on “Transport – BusyAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *